Sunday, 8 May 2011

Tramvaj Vašingtonac

Tramvaj Vašingtonac! Mislim da sam se prvi put vozio Vašingtoncem kada me je majka vodila kod tete Begzade. Teta Begzada je bila krojačica i živjela je negdje na Vratniku. Šila je kaputić za mene. Sjećam se Vašingtonca; širok, prostran, zelena koža je prekrivala sjedišta i bilo je jako udobno voziti se njime. Na nekim sjedištima je nedostajao komad kože jer su je neki ljudi rezali i nosili ko zna zbog čega, tako da se vidjela sivkasto-žućkasta spužva na oštećenim sjedištima. Ne znam na koji su način Vašingtonci stigli u Sarajevo, ali je činjenica da su bili apsolutni hit. Nakon vožnje Vašingtoncem, išli smo na kombi do tete Begzade. Ovde je vrijedno pomenuti tu ženu, jer ja nikada u svom životu, nisam vidio na jednom mjestu više mački. Sigurno ne pretjerujem ako kažem da nije bilo mjesta na kojem nije bila neka mačka. Mislim da ni teta Begzada nije znala koliko ih ima i ne znam kako je sve to funkcionisalo u njenoj kući. Znam da je jedna od mački obavila nuždu na mom kaputiću i onda sam se ja naljutio i nisam želio da ga nosim.
Autor - Sejo Ekmecic

No comments:

Post a Comment