Sunday, 8 May 2011

Ski-roll iz djetinjstva

Bilo je interesantno kada smo pravili ski-roll. Ne znam ko je prvi došao na tu ideju i zašto smo ga nazivali ski-roll kada je bio skateboard, ali to sada nije ni važno. Mislim da je samo Saša Vučinić imao pravi ski-roll koji je na neki čudesan način uspio da ga nabavi. I možda Đido, ako se dobro sjećam. Svi ostali smo ga pravili na različite načine. Nije trebalo mnogo da bi se uživalo u zadovoljstvu vožnje na ski-rollu. Jedna daska obrađena na fini način i dva para točkića. Ali, jako se teško dolazilo do svega toga, a naročito do točkića. Danas vidim te točkiće na svakom mjestu u malo bolje opremljenim prodavnicama, ali prije ih nije bilo nigdje. Kada bismo uspjeli nekako da nabavimo sav materijal koji nam je bio potreban išlo se na izradu ski-rolla. Znam da mi je otac pomagao da napravim svoj ski-roll i bio sam presretan kada smo ga završili. Međutim, vozio sam ga 2-3 dana i prednji točkići su zablokirali tako da je bio praktično neupotrebljiv. Ostavio sam ga na balkon i bio sam jako tužan. Ali sam se nečega dosjetio; pošto su prednji točkići bili blokirani, ja bih stao na ski-roll držeći se za prednji dio balkona i radio 'klapanje' kako smo to zvali tada, pomjeranje na lijevu i desnu stranu stojeći na ski-rollu. I to sam vježbao satima i satima, neprekidno, tako da kasnije, kada sam došao do pravog ski-rolla, bio sam jako dobar i odlično sam održavao balans. A onda nam je Vedran rekao da mu je čika Enes zabranio da vozi ski-roll jer je negdje pročitao u novinama da je neki dječak smrskao glavu vozeći skateboard tako da je ski-roll naglo otišao iz naše ulice.
Autor - Sejo Ekmecic

No comments:

Post a Comment