A jednom nas je teta Senada povela u 'Klas'. Mislim da je bila neka godišnjica firme ili tako nešto. Uglavnom, bila je neka proslava i znali smo da će nam biti lijepo. Eh sad, ko je sve tu bio, prepoznaće se iz ove priče i mislim da je to bolje nego da ja sada nabrajam po sjećanju. Znam da su nas doveli u neku salu i znam da je bilo mnogo ljudi. Onda je neki čovjek (valjda direktor firme) držao govor i pričao je dugo. Onda sam ja u jednom trenutku glasno rekao: 'Kad ćemo jesti kolače?' Svi su se nasmijali i onda je 'govornik' rekao nešto u smislu da sam ja u pravu i da će nas sada odvesti da vidimo proces proizvodnje. Onda su nas vodili po tim pogonima i mi smo sve to razgledali sa malom pažnjom jer smo razmišljali o kolačima. I konačno su nas doveli na jedno mjesto gdje je bilo mnogo kolača i slatkiša i rekli nam da se slobodno poslužimo. Nije nam trebalo govoriti dva puta i odmah smo se bacili na posao. Tu smo proveli neko vrijeme i kasnije su došli ljudi sa Radia i pravili su reportažu. Došli su do nas i postavljali su nam standardna pitanja koja se postavljaju u takvim prilikama: 'Volite li kolače?', 'Koje kolače najviše volite?' i tome sl. Kada je reporter pitao Vedrana koji kolač najviše voli, on je šutio jedan minut možda, a onda je rekao kao iz topa: 'Bosanski lokum!!!' Bosanski lokum niko od nas tada nije jeo jer je bio suh i nije nam bio interesantan tako da sam se začudio Vedranovim odgovorom. Kasnije sam ga pitao da mi objasni zašto je to rekao, a on je šeretski odgovorio da se nije mogao sjetiti Rolata. Znam da je moj stari snimio na kasetofonu ovu reportažu i naše odgovore, ali ne znam gdje je to sada. Ali evo, imamo sjećanje...
Autor - Sejo Ekmecic
Autor - Sejo Ekmecic
Te suhe kolace ne volim ni danas. Lijepo sto se Sejo sjeca ovkavih dogadzaja. Ja sam na ovo potpuno zaboravio. Citajuci ove tekstove kao da listam stare albume sa slikama. Memorije naviru kao Bosna ispod Igmana !
ReplyDelete